Ders çakışması dolayısıyla kaydını kesinleştiremeyen öğrencilerimizin dikkatine;

Bildiğiniz üzere OBS üzerinde ders kaydı yapılırken sistemimiz çakışma kontrolü yapmakta ve çakışan dersler seçilememektedir. Aşağıdaki konuları göz önünde bulundurarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz:

1-Öncelikle yönetmeliğimiz gereği alt dönemlerden derslerinizi almalısınız.

2-Alttan dersleriniz eklenmesi tamamlandıktan sonra mevcut döneminizden zorunlu olan derslerinizi de eklemeye çalışmalı ve eğer çakışma var ise bu çakışma hata mesajını mutlaka görüntülemelisiniz. (Mevcut döneminizdeki dersinizin çakıştığını kesin olarak bilseniz dahi dersi yine de seçmeye çalışmalı ve çakışma hata mesajının görüntülendiğinden emin olmalısınız.)

3-Eğer önce mevcut dönem dersini seçmişseniz ve seçilen bu ders alt dönemden bir dersiniz ile çakışıyorsa; seçmiş olduğunuz mevcut dönem dersini çıkarmalı, çakışma yaşanan alt dönem dersini seçmelisiniz. Bu işlemin ardından mevcut dönem dersini tekrar eklemeye çalışmalı ve bu dersin alt dönem dersi ile çakıştığını bilmenize rağmen hata mesajını tekrar görüntülemelisiniz.

4-Alttan alınan derslerle birlikte 50 AKTS sınırına takılıyorsanız, mevcut dönem derslerinin seçimlerini iptal etmeli, alttan tüm derslerini ekledikten sonra mevcut dönem derslerini yeniden eklemeye çalışmalı ve muhtemelen çıkacak olan çakışma hata mesajını görmelisiniz.

5-Kontrol et butonuna tıklayarak kesinleştirme işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

0

Misyon

Ekonomi, siyasal bilimler, yönetim bilimleri ve uluslararası ilişkiler alanlarında, evrensel nitelik ve ölçekte bilimsel üretim yapmak; öğrenci ve öğretim üyelerinin ulusal/uluslararası hareketliliğini destekleyen yüksek nitelikli program ve faaliyetlerle akademik dünya ile bütünleşmiş eğitim vermek; eğitim, araştırma ve hizmet yoluyla topluma katkı sağlamaktır.

Vizyon

Araştırma, eğitim-öğretim hizmetleri ve toplumsal katkı ile evrensel düzeyde tanınırlık kazanmış yenilikçi ve sürekli öğrenen bir fakülte olmaktır.

İletişim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / ANTALYA
Tel: 0 242 310 1833 (Dekanlık Özel Kalem) -- Fax: 0 242 310 1803
Tel: 0 242 310 1806 / 1810 / 1883 (Öğrenci İşleri Birimi)