Fakültemiz bünyesinde düzenlenen 30.Vergi Haftası paneli bu yıl da öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

30. Vergi Haftası sebebiyle fakültemizde Vergide Dijital Dönüşüm temalı bir panel düzenlendi. Moderatörlüğünü dekan yardımcısı Prof. Dr. Hale BALSEVEN’in yapmış olduğu panele T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi grup başkanı sayın Abdullah ALTINÖRS, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Sayın Emre GÖK ve Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Uzman Yardımcısı olarak Sayın Uğur TAT katılmışlardır. Panelde vergisel sorunlara dönük son dönem gelişmeler değerlendirilirken,öğrencilere kariyer imkanları hakkında bilgilendirme de yapılmıştır. Ayrıca vergi bilinci, gelir idaresi başkanlığının organizasyon yapısı, mükellef odaklı gelir idaresi, vergiye gönüllü uyum, vergi tabanın genişletilmesi, vergilerde karşılıklılık aranması, vergide dijital dönüşüm altyapısının kurulması ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan elektronik hizmetler (e-arşiv, e-defter, e-fatura, e-beyanname) gibi konularında son gelişmeleri öğrencilerimizle paylaşmıştır. Panel öğrenciler ve diğer katılımcılardan gelen soruların ardından tamamlanmıştır.

0

Misyon

Ekonomi, siyasal bilimler, yönetim bilimleri ve uluslararası ilişkiler alanlarında, evrensel nitelik ve ölçekte bilimsel üretim yapmak; öğrenci ve öğretim üyelerinin ulusal/uluslararası hareketliliğini destekleyen yüksek nitelikli program ve faaliyetlerle akademik dünya ile bütünleşmiş eğitim vermek; eğitim, araştırma ve hizmet yoluyla topluma katkı sağlamaktır.

Vizyon

Araştırma, eğitim-öğretim hizmetleri ve toplumsal katkı ile evrensel düzeyde tanınırlık kazanmış yenilikçi ve sürekli öğrenen bir fakülte olmaktır.

İletişim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / ANTALYA
Tel: 0 242 310 1833 (Dekanlık Özel Kalem) -- Fax: 0 242 310 1803
Tel: 0 242 310 1806 / 1810 / 1883 (Öğrenci İşleri Birimi)