Akdeniz Üniversitesi

 

İşletme Bölümü

1995-1996 öğretim yılında yüksek lisans programı ile faaliyete başlayan İşletme Bölümümüz, ilk lisans öğrencilerini 1996-1997 ve ilk doktora öğrencilerini 1999-2000 öğretim yıllarında kabul etmiştir. 2005-2006 öğretim yılında kayıtlı öğrenci sayısı lisans programında 328, yüksek lisans (tezli ve tezsiz) programlarında 148 ve doktora programlarında 35 olan bölümümüz genç ve dinamik akademik kadrosuyla başarı grafiğini hızla yükseltmeye devam etmektedir. Ayrıca, bölümümüz kuruluşundan bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik etkinliği gerçekleştirmiş, Avrupa'nın çeşitli üniversiteleri ile işbirliği içinde olmuştur. Bu işbirlikleri neticesinde Sokrates ve Erasmus değişim programları kapsamında yurt dışında öğrenimine devam eden öğrencilerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Misyon ve Amaçlarımız

1996 yılında kurulan İşletme Bölümü’nün temel misyonu, ülkemizin nitelikli insan kaynağı ihtiyacının giderilmesine katkı sağlamaktır. Bunun için öncelikle öğrencilerimizi ülkesinin ve dünyanın iktisadi, sosyal ve beşeri sorunlarına kafa yorabilen; daha özellikli olarak ise günümüzün rekabetçi koşullarında özel ve kamu sektör örgütlerini başarıyla yönetecek çağdaş bilgi ve beceriye sahip, stratejik düşünen ve davranan yönetici adayları olarak yetiştirmeyi hedefledik. Bu doğrultuda eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi sürekli olarak sorgulamayı ve geliştirmeyi; ayrıca insan yetiştirme süreçlerimizde hümanist değerleri önde tutmayı ilke edindik.

Diğer yandan, bilimsel kimliğimizin dayanağını oluşturan araştırma ve yayınlarımızda, bilimin evrensel yöntemlerini kullanarak bilgi üretmeyi; özellikle de bu potansiyelimizi bölgesel gelişme ve kalkınmaya katkı sağlayacak şekilde kullanmaya önem veriyor; bu anlamda kendimizi pro-aktif bir konumda görüyoruz.

Yönetim
Bölüm Başkanı 
Prof. Dr. Ahmet BAYANERtel: 310 1819
Bölüm Başkan Yardımcısı 
Yrd. Doç. Dr. Öznur ÖZDEMİR AKYILDIRIMtel: 310 1837
Yrd. Doç. Dr. Tuğba GÜRÇAYLILAR YENİDOĞANtel: 310 2810
Bölüm Sekreteri 
Aynur ÇİÇEKtel: 310 1819
Son Güncelleme Tarihi: 2015-02-12 09:39:34

Sayfa Özeti: İşletme

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü

Anahtar Kelimeler: